Název

Popis

Výstava nabízí základní a pokud možno komplexní pohled na Liberec v období mezi vstupem nacistických vojsk do města v říjnu 1938 a příchodem Rudé armády na jaře 1945. Sleduje oficiální obraz města, četné změny, provedené nacisty po uchvácení Sudet, zabývá se událostmi a místy zločinů, ale i životem běžných obyvatel. Příchod německých ozbrojených složek v roce 1938, plány přestavby Liberce podle nacistických představ, sevření města totalitními organizacemi, zločiny represivního aparátu, koncentrační tábory na Liberecku, ale také postupný ekonomický pád města a lidí v něm žijících, válečný Liberec plný uprchlíků, vězňů a přesídlenců nebo krach režimu v roce 1945 - jen stručný výčet témat, jimiž se zabývá výstava, která též připomene existenci Muzea nacistického barbarství v 50. a 60. letech 20.

Období

• 6 fotek
  • 0 se líbí

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat